• 1-10 Ağustos 2014 yılında ilk defa halk oylaması ile seçilen Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı. Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.
  20/05/2016
 • 2-İstanbul ve Türkiye nin son 20 yılına mühürünü basmış adamdır. Diğer aklımın yettiği siyaset adamlarına göre efektif işler yapma konusunda inatçı, pratik ve pozitif başarılıdır.
  20/05/2016
 • 3-Bu ülkenin bütün gerçeklerinden sokaktaki adam kadar haberdar olan ve her vatansever gibi ülkenin içinde bulunduğu kepazeliklerden rahatsız olan insandır. Bütün gayesi ve inadı Türk halkının profilini ve ülkenin çıtasını olması gereken gerçek yerine taşımaktır. Gelecekçi bakış açısı ve zekası sayesinde, bu ülkenin ve insanlarının olağanüstü meziyetleri ile imkansız işler yapabileceğinin izdüşümünü zihninde görebilmektedir. Ayrıca, inanılmaz bir teşkilatlanma ve teşkilatlarını en verimli şekilde çalıştırma yeteneğine sahiptir. Bunlar tarihte çok az dünya liderine nasip olmuş özelliklerdir. İhanet ve engellerle dolu siyasi hayatında ise halkına ve ülkesine bir gün bile küsüp darılmadan yoluna devam edecek kadar da erdemli bir duruş sergilemiştir. Teşekkürler Cumhurbaşkanım, şansın bol yolun açık olsun.
  20/05/2016
 • 4-Erdoğan a sadece ulusal eksenden bakmakla Erdoğan ı anlamak çok kolay olmayacaktır kanısındayım. Uluslararası denilincede aklımıza ABD, İngiltere, Fransa, Almanya gelmemelidir. Erdoğan misyonu onlarca ülkede, hem o ülkenin hem de Türkiye Cumhuriyeti nin lehine bir olan bir çok misyon ve görevi başarı ile icra etmektedir.
  20/05/2016
 • 5-Çağımızın en büyük yeniliği ve en büyük kötülüğü; Kemal Kılıçdaroğlu gibi küçük zekaları, Hakan Şükür gibi cahilleri, Aydın Doğan, Fethullah Gülen ve Selahattin Demirtaş gibi hainleri işe yarar hale getirmesidir. İyi ki varsın Tayyip Erdoğan.
  20/05/2016
 • 6-Türkiye deki cemaat şeytanları ve vatan hainlerinin kaldırılmasına gönüllerinin el vermediği bu dokunulmazlıklar meselesi, bugün Aziz Şehitlerimize, sivil kayıplarımıza ve Kahraman Gazilerimize verilmiş bir iade-i itibar ve çok anlamlı bir hediyedir. Neden iade-i itibardır ? Biz bu evlerinin direkleri, analarının kuzuları olan insanlarımızı bu vatanın huzur ve selameti için ölümün kucağına yolcu ederken her vatanseverin ciğerinden bir parça sökülüyordu. Bu milletin mücadelesi ve şehitlerimizin itibarları ile alay edecek kadar alçaklaşan vatan hainleri** ellerinden kan damlayarak bu ülkenin meclisinin içinde geziniyorlardı. Şehit haberlerini utanmazca kutluyorlardı. Bu her Türk çocuğu için acı bir utançtır ve katlanılabilecek bir duygu değildir. Tayyip Erdoğan ın ısrarlı bir biçimde bu konunun üzerine gitmesi, ve dokunulmazlıkların kaldırılmış olması bu gün yaşayan her Türk çocuğuna verilmiş bir hediye ve şehitlerimizin iade-i itibarıdır. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere bu sürecin bu şekilde sonuçlandırılmasında katkısı olan herkese bu millet hakkını ödeyecek ve haklarını da helal edecektir.
  20/05/2016
 • 7-Siyasi hayatındaki çıkış başladığında 20 li yaşlarında bir gençtim şimdi yolun yarısındayım. O yıllardaki gençlik, ve yırtıcılık ile kendimi Deniz, Che, Mahir gibi görüyor ve kampımı sola kuruyordum. O yıllarda Sedat Peker lerin, Dündar Kılıç ların, Kürt İdris lerin, Alaatin Çakıcı ların, Nuriş kardeşler in, Necdet Ulucan ların, Drej Ali lerin babalarının çiftliğine çevirdikleri İstanbul da gelecekle ilgili bütün ticari, özel ve sosyal planlarımın bu adamların evinin önünden geçtiğini öğrendim. Kampımın gereği bu şehrin anahtarlarını bu insanlara verenlere bilenmeye başladım. Bu adamların hiç birisinin kapasitesi İstanbul gibi bir şehrin tapusunu almaya yeterli değildi. Öyle ki; evlilik kararı aldığım kızla flört ettiğim bir dönemde bu adamlardan bir tanesinin öz kardeşinin aynı kıza sadece uzaktan ilgi duyması sebebi ile evleneceğim kadının yanında feci şekilde dövüldüm. Sonuç : Ben 4 gün hastanede yattım polis ifademi hastanede verdim ve iki yerinden kırık bir kol, kafamda 14 dikiş ve kırık 2 diş ile taburcu oldum. Kız arkadaşımda korkmuştu ve o günden sonra hiç görmedim. İfademi hastanede alan polislerin benim verdiğim ifadeyi yazmadıklarını, dosyaya kurgu bir ifade yerleştirdiklerini, olayda çekilip kafama dayanan silahla ilgili bir tek kelime veya tutanak olmadığını, mahkemede anladım. İtiraz edince hakim tarafından azarlanıp, susturuldum. Ne yapabilirdim ki. Mühendis bir baba ile ev hanımı bir anneden oluşan dar gelirli bir ailenin tek çocuğuydum, onlarsa İstanbul Prenslerinin şehrin anahtarları verdiği kontlardı. Daha sonraki Erdoğan lı yılların evrilen Türkiye sinde bu kont bozuntularının hemen hepsi prensleri tarafından sokağa terk edilip, gerçek polisin ve gerçek adaletin hışmına uğrayıp eski etkilerini kaybettiler. Şimdilerde bu Prensler saf değiştirerek gazeteleri, televizyonları, fabrikaları ve birleştirmiş oldukları nakit havuzları ile dış güçler ve içerideki hainlerle işbirliği yürütüyorlar. Artık maskeleri düştü ve kamuflajları örtmüyor onları. Otomotiv endüstrisi, gazeteleri, televizyonları, binbir yıldızlı otelleri ve satın alınmış milletvekilleri artık pisliklerini saklayamıyor. Mutlaka onlarda bu ülkenin mazlum insanlarına yaptıkları ve yaşattıkları acıların bedelini en ağır biçimde ödemelidirler. Bu kuyruklu şeytanlara kin duymuyorum, davacı yada küste değilim. Bu gün daha öncede söylediğim gibi 35 li yaşlarını yaşayan 2 çocuk babası bir insanım. Türkiye nin aydınlık günlere yürüdüğünü görebiliyorum. Tayyip Erdoğan, Atatürk, Menderes, Özal gibi bu ülkenin başına gelmiş en güzel şeylerden bir tanesidir. Bu döneklikse döneğim. Evet AKP nin projelerini, yatırımlarını, insana yakışan bir sistem kurma çabasını takdir ediyorum ve bunu sahip olduğum bir tek oyla tebrik ediyorum. Bitti.
  21/05/2016
 • 8-Tayyip Erdoğan spordan, hatta futboldan gelmiştir. Her sporcunun ve spor insanının sahip olması gereken, rekabete saygı ve rekabetten keyif alma terbiyesi ve vizyonuna sahiptir. Ama Türkiye nin uluslararası imajını temsil eden milii takımımızın teknik direktötü Fatih Terim dir. Yakışmıyor, gerçekten yakışmıyor. Avrupa Şampiyonası öncesinde aklıma geldiği için yazmaya gerek duydum. Futbol takımımız disiplinsizlik içerisinde can çekişiyor. Kağıt toplayan tinercilerden toparlanmış bir takım görüntüsündeler. Rakibe saygı, hakeme saygı, seyirciye saygı ve mesleğe saygı adına hiç bir olumlu tarafları yok. Milli takımın başında bu oyunu nezaket kuralları disiplini ile oynatacak, Luis Menotti, Jupp Derwall, veya Lucescu zerafeti çizgisinde, bir Türk antrenör olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu konuda Cumhurbaşkanı nı bu konuya el atmadığı için eleştiriyorum. Galibiyet her şey değildir. Ve artık sinirlenmiyorum, sadece üzülüyorum.
  21/05/2016
 • 9-Babamın Laleli de dedemden kalma 60 yaşında bir lostra salonu var. Babam politika ile ilgisi olmayan 20 m2 lik lostra müzesinde şişe dibi gözlükleri ile bütün gün çalışıp, akşamları 2-3 kadeh rakı içip çok şükür diyerek uyuyan bir adamdır. İki ay önce okul dönüşü beni çağırdı. Tayyip Erdoğan ın resmi bulunan çerçeveyi verdi ve içinde Erdoğan ın resmi yoktu. Git buna Erdoğan resmi taktır dedi ?!!?? Kadırga da bir çerçeveciye gittim taktırdım geldim, eski resim rafta duruyordu. As yerine dedi, astım. Neden değiştirdin ki diye sordum, eskidi soldu resim dedi. Eve gittim üniversitede geçen günümü ve bu olayı anneme anlattım. Akşam eve geldi rakısını koydu ve anneme gününü anlatırken sıra resme geldi. " Çok dikkat edince resmin yamulup solduğunu gördüm Tülay gitti değiştirdi sağolsun " dedi. Bu herif benim gibi çok yaman diye devam etti. " Dükkandan herhalde 7-8 tane cumhurbaşkanı, 20 tane başbakan resmi geçmiştir en uzun bu kaldı, diğerleri hiç yamulup solmadı, demek ki benim gibi işinin uzmanı. Rahmetli babam işin uzmanı olan adam işini hatasız, namuslu ve uzun yapan adamdır derdi, hadi iyi geceler " dedi yattı. NOT: Babam AKP ye değil hiç bir partiye oy vermemiştir. Amcam Kıbrıs savaşına gidip şehit olduğundan Ecevit i sevmezdi, ama Erbakan ı , Demireli falanda sevmezdi. Sadece bir anı işte.İçinde babam da var hoşuma gitti paylaştım.
  21/05/2016
 • 10-Erdoğan bu kadar methiyeler düzülecek bir adam değildir. Aşıkmısınız nesiniz lan herife. Sevmiyorum.
  21/05/2016
 • Sence nasıl birisi ?
 • muhteşem 29626
 • çok iyi 12779
 • severim 14288
 • yorum yok 2618
 • sevmiyorum 4893
 • Engellenen 3745 adet.
 • Görüntülenme69229
Wuu :)
 • Sence nasıl birisi ?
 • muhteşem 29626
 • çok iyi 12779
 • severim 14288
 • yorum yok 2618
 • sevmiyorum 4893
 • Engellenen 3745 adet.
 • Görüntülenme69229