• 1-Dış Link .... linkteki web sitesinin girişinden bir bölüm................

  Merhabalar,

  Web siteme hoş geldiniz! Öncelikle kişisel web sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Web sitemde yazdığım kitaplar, yaptığım çalışmalar, seminerler, verdiğim destekler, uğraştığım alanlar ile ilgili bilgi vermeye ve ruhun sırlarını sizlerle keşfetmeye çalışacağım.

  Klasik felsefe literatüründe, doğru-yanlış, iyi-kötü, güzel-çirkin gibi kavram çifti olarak tartışılan terimler, tıpta sağlık-hastalık olarak karşılık buluyor. Biri diğerine bağlı bu kavramları tek başına tanımlamak neredeyse imkânsız görünüyor. Sağlık, hastalığın bulunmadığı durumu ima ederken, hastalık da sağlığın karşıtı olarak düşünülüyor. İnsan davranışları ve ruhsal işlevleri ele alındığında ise karşımıza normal-anormal kavramı çıkıyor. Peki, kuram yüklü yaklaşımlardan sıyrılıp nesnel ve evrensel bir ruh sağlığı tanımı yapmak mümkün mü?

  Burada yaratılmış işte.....Normalle anormalin, sağlıklı ile hastalıklının kim olduğuna toplum karar veriyor. Bundan ala demokrasi olamaz yani.... Ve hoca için sağ tarafta alınan karalar pek hoş değil.
  19/11/2016
 • 2-TBMM 21. dönem DSP milletvekili ve HDP şer odağının kurucularındandır.
  19/11/2016
 • 3-Alevi Enstitüsü eski başkanıdır.
  20/11/2016
 • 4-Bunu bir bilgi olarak paylaşmışlar, bu bir bilgi değil yaşam biçimi, bir ahlak sorunudur.

  Dış Link
  21/11/2016
 • 5-Artık yaşı kemale ermiş ve HDP, sol , ve alevilik ideolojilerinin bir yere varamayacağını görmüş, Erdoğan a güzellemeler yapıp methiyeler düzmektedir. Psikolojik bir yaklaşımla Erdoğan ın kasımpaşalılık ve kabadayılık tarzlarına pozitif göndermelerde bulunmaktadır. Erdoğan da bunları yememektedir. Garip.......

  KILIÇDAROĞLU'NDA MASKE

  -Siyasette ikinci-üçüncü adam olarak üslubuyla, lider koltuğundaki üslubunun farklı olması doğal değil mi?

  Hayır değil. Ben asla Baykalcı olmadım ama örneğin bir komployla devrilen Baykal'a bakarsak, kendisi 70'lerde ne ise hep oydu. Hiçbir zaman maske takmadı Baykal! Ama, Kılıçdaroğlu maske takıyor ve bu maske inandırıcı olmuyor. Ona bu tarzda davranmasını öğütleyen akıl hocaları kimse, toplum psikolojisini tanımadıklarını gösteriyor bu.

  -Başbakan Erdoğan'ın tarzını nasıl değerlendiriyorsunuz?

  Bugün Türkiye'de mevcut hükümetin tarzından, uygulamalarından ve arkasındaki dünya görüşünden ciddi rahatsızlık duyan bazı grupların olduğu malum. Ama ne dersek diyelim,

  Tayyip Erdoğan'da böyle bir maske yok. Ne ise, o! Üstelik bunu o kadar içselleştirmiş ki, 'Ben bir Kasımpaşa kabadayısı gibi davranırım' üslubunu hem iç siyasette, hem uluslararası platformlarda uyguluyor ve yakıştırıyor da kendisine. Biz burada bir maske görmüyoruz. Üslubunu beğenmeyenler olabilir ama bir yapaylık sezmiyorsunuz.

  yazının tamamı için Dış Link
  22/11/2016
 • 6-Y O R U M S U Z...................

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli arasındaki idam tartışmasına dönemin siyasileri son noktayı koydu. Eski başkanlardan merhum Bülent Ecevit’in yazarımız Behiç Kılıç’a 19 Nisan 2005’te yaptığı tarihi açıklama teröristbaşının idam konusuna açıklık getirdi. Ecevit’in, “Bahçeli idam istedi, biz astırmadık” sözleri tüm gerçekleri ortaya çıkardı. Ecevit’in 2 yıl önce söylediği, “Bahçeli idam istedi” sözleri Erdoğan’ın Bahçeli’ye, “Apo’yu sen niye asmadın” sözlerine de yanıt oldu.

  DSP’li Türker, “MHP idamı istedi” derken, ANAP’lı Aslan da, “MHP başından beri karşıydı” diyerek o günleri anlattı. O döneme tanıklık eden siyasilerin Tercüman’a yaptıkları değerlendirmeler şöyle:

  MHP şartlı destek verdi

  MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Öcalan’ın idamını istediğinin altını çizen DSP Genel Sekreteri Masum Türker, o dönemde yaşananları şöyle anlattı: MHP idamın kaldırılmasına karşıydı ama AB projesi için kabul etti. DSP idama karşı olan bir partidir. Anayasa’da da AB’ye uyum ile ilgili düzenleme yapılması gerekiyordu. Bu düzenleme yapılmasaydı AB ile ilgili ilerleme sağlanmayacaktı. Bu nedenle bu aşamada yapılması gereken değişiklikle o tarihte MHP kısmen bu idam cezasının kaldırılmasına katkı vermişti. MHP, temelde idamın kaldırılmasına karşıydı ancak AB projesi açısından kabul etti.

  Bahçeli’ye haksızlık ediyor

  MHP, Türkiye’nin tüm kesimleri için önemli olan AB projesine gerekli katkıyı vermek için özveride bulundu. Başbakan Erdoğan’a sormak lazım; ‘AB projesine karşıysan’ idam meselesini gündeme getirmekte haklısın, bu konuda tekrar idamı getirebilirdi. AKP, terör konusunu tartışma yapmaktan uzaklaştırmak için idamı ya da Cumhurbaşkanlığı konusunu gündeme getiriyor. Kanaatime göre Bahçeli’ye haksızlık ediyor.

  Apo’yu AK Parti kurtardı

  Dönemin ANAP Grup Başkanvekili Beyhan Aslan da, MHP’nin başından beri idamın kaldırılmasına karşı çıktığını belirterek şöyle dedi: “Savaş ve terör suçları hariç idam cezası kaldırılmıştı. O zaman Apo’yu içermiyordu. Bu hükümet döneminde imzalanan 6 nolu protokolle tümüyle kalktı ve Apo’yu kapsadı. Aslında Apo yakalandığında bize teslim edenler Apo’nun idam edilmeyeceği sözünü alarak teslim ettiler. O gün asılmaması konusunda teminat verildi. Adalet Bakanlığından Meclis’e Apo’nun dosyası hiç gelmedi. Gelse Apo’nun idamına hayır diyecek babayiğit yoktu. MHP başından beri karşıydı. Biz Apo’yu kapsamayan bir şekilde kaldırdık.”

  Özellikle AKPlilerin dillerinden düşürmedikleri MHP apoyu kurtardı sözleri üzerine yeni bir araştırma yaptık ve aslında apoyu idamdan kurtaran yasaya AKPlilerin evet oyu verdiğini gördük.

  Apoyu kurtaran yasadan 3 ay sonrada Türkiye genel seçime gitmişti.İşte Apoyu kurtaranlarla asmak için uğraşanların tam listesi.Bakalım yalancılar buna ne bahane bulacak.

  AKPnin de TBMMde 53 milletvekili ile yer aldığı, o zaman milletvekili olmayan Erdoğanın genel başkanları sıfatıyla misafir locasından izlediği AKP Grubu "EVET" oyu kullandı. Böylece 1 Ağustos 2002deki olağanüstü toplantılarda idam cezası, yasalarımızdan çıkarıldı.

  SADECE MHP grubu 117 milletvekili ile buna "RET" oyu verdi. Ancak diğer partiler ittifak yapıp idam cezasını kaldırarak Öcalanı da kurtardılar. MHP lideri Bahçelinin, "Gökkuşağı Koalisyonu" adını verdiği DSP, ANAP, DYP, SP, AKP ve YTPli milletvekilleri, ittifak halinde idam cezasını kaldırdılar. O gün Apo asılmasın diyen AKP milletvekilleri dışında yine o gün Apo asılmasın diyen ama AKPde olmayan birçok milletvekili de şu an AKPnin milletvekili olarak TBMMde bulunmaktadır.

  Öcalanı kurtaranlar

  Kanlı terör örgütü PKKnın elebaşısı Abdullah Öcalanın idamıyla ilgili olarak TBMMye gelen dosyaya hangi milletvekilleri "ret" oyu vererek karşı çıktı, hangileri "kabul" oyu vererek Öcalanı idamdan kurtardı. Bunları, Meclis tutanaklarından alınan belgelerle yayınlıyoruz

  Türkiye Büyük Millet Meclisinde MHP dışındaki tüm siyasi parti milletvekillerinden çoğu Bebek katili Öcalanı asılmaktan kurtaran yasaya kabul oyu verdiler. Demokratik bir Mecliste yapılan oylama sonucunda da ret oylarının yetersiz kalması idam yasasının kaldırılmasına neden oldu. Başbakan Tayyip Erdoğanın, MHPye "Apoyu asamadınız" suçlamalarına verilecek en güzel yanıt Meclis tutanaklarından alınan bu belgelerdir. O dönemde milletvekili olmayan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis locasından AKPli 53 milletvekiline talimat verip, kabul oyu kullandırarak Öcalanı asılmaktan kurtarmaya fiili olarak önayak oldu. Işte tarihi oylamada kullanılan oylar ve renkleri:

  İdamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan DSP milletvekilleri

  Tayyibe Gülek,Melda Bayer,M.Zeki Sezer,Uluç Gürkan,Ayşe Gürocak,Aydın Tümen,Hikmet Uluğbay,Mustafa Ural
  Ertuğrul Kumcuoğlu,Sebahat Vardar,Hasan Macit,Ali Rahmi Beyreli,Hayati Korkmaz,Orhan Ocak,Sadık Kırbaş
  Hasan Erçelebi,Mehmet Kocabatmaz,Ali Ahmet,Ertürk Şadan Şimşek,Necati Albay,Hasan Akgün,Fadlı Ağaoğlu
  Ziya Aktaş,Nami Çağan,Yücel Erdener,Ahmet Güzel,Osman Kılıç,Necdet Saruhan,Sulhiye Serbest
  Masum Türker,rdoğan Toprak,Güler Aslan,Saffet Başaran,Mehmet Çümen,Şükrü Sina Gürel
  Hasan Metin,Atilla Mutman,Rahmi Sezgin,Necdet Tekin,Fikret Tecer,Ahmet Arkan,M.Emrehan Halıcı
  Emin Kara,Ismail Bozdağ,Nazif Topaloğlu,Ş.Ramis Savaş,M.Cengiz Güleç,Fevzi Aytekin,B.Fırat Dayanıklı
  Hikmet Sami Türk,Ömer Üstünkol,Fikret Ünlü,Hasan Suna,Erol Karan

  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan DYP milletvekilleri

  Tansu Çiller,Sevgi Esen,M. Halit Dağlı,M.Nedim Bilgiç,Mahmut Bozkurt,Ismet Attila,Musa Konyar,Ahmet Iyimaya
  Yıldırım Akbulut,S.Arıkan Bedük,Mehmet Baysarı,Salih Çelen,Hasan Ekinci,Ali Rıza Gönül,A. Oktay Güner
  Ilyas Yılmazyıldız,Necati Yöndar,Yahya Çevik,Necmi Hoşver,Mustafa Örs,Teoman Özalp,Oğuz Tezmen
  Nevfel Şahin,A. Mehmet Çay,M.Kemal Aykurt,Mehmet Gözlükaya,Nurettin Atik,M. Salim Ensarioğlu
  Salih Sümer,Ayvaz Gökdemir,Mehmet Sadri Yıldırım,Burhan Kara,Rasim Zaimoğlu,Hakkı Töre
  Mehmet Dönen,Ramazan Gül,Turhan Güven,Hayri Kozakçıoğlu,Nurhan Tekinel,Hasan Ufuk Söylemez
  Süha Tanık,Yıldırım Ulupınar,Mehmet Gölhan,M.Ali Yavuz,Ismail Karakuyu,Rıza Akçalı
  Metin Kocabaş,Mehmet Sağlam,Metin Musaoğlu,Veysi Şahin,Ibrahim Yazıcı,Mümtaz Yavuz,Nevzat Arcan
  Kemal Kabataş,Erdoğan Sezgin,Takiddin Yarayan,Kadir Bozkurt,Nihan Ilgün,Enis Sülün,Ali Şevki Erek,Eyüp Aşık
  Ali Naci Tuncer,Necmettin Cevheri,Hacı Filiz,Faris Özdemir,Saffet Kaya,Mustafa Eren

  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan Yeni Türkiye Partisi (YTP) milletvekilleri

  İsmail Cem,İbrahim Y. Bildik,Ali Tekin,İsmet Vursavuş,Gaffar Yakın,Gönül Saray Alphan,Oğuz Aygün,Esvet Özdoğu
  Ahmet S. Sayın,Metin Şahin,Halit Dikmen,Tamer Kanber,M. Güven Karahan,Mustafa Karslıoğlu,Abdulsamet Turgut
  Mahmut Erdir,Ali Ilıksoy,Evliya Parlak,Ali Günay,Edip Özgenç,Akif Serin,İstemihan Talay,Erol Al,Perihan Yılmaz Doğan
  Bülent Ersin Gök,H.Hüsamettin Özhan,Bahri Sipahi,Cahit Savaş,Yazıcı Burhan Bıçakçıoğlu,Salih Dayıoğlu,Hakan Tartan
  Kemal Vatan,Çetin Bilgir,M.Hadi Dilekçi,Nural Karagöz,Halil Çalık,M.Turhan İmamoğlu,Hasan Gülay,M.Cihan Yazar
  M. Kemal Tuğmaner,Tunay Dikmen,Zeki Eker,Eyüp Doğanlar,Tarık Cengiz,Şenel Kapıcı,Metin Bostancıoğlu
  Ahmet Zamantılı,Hasan Özgöbek,Mehmet Y. Ünal,Hasan Gemici,C. Tufan Yazıcıoğlu,Faruk Demir

  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan Saadet Partisi milletvekilleri
  Rıza Ulucak,Latif Öztek,A. Cemil Tunç,Fahrettin Kukaracı,Sacit Günbay,Ahmet Sünnetçioğlu
  Hüseyin Karagöz,Ali Oğuz,Osman Yumakoğulları,Bahri Zengin,A. Sever Aydın,Fethullah Erbaş,Oğuzhan Asiltürk
  Yaşar Canbay,M. Niyazi Yanmaz,Musa Demirci,Temel Karamollaoğlu,Mehmet Bekaroğlu,Mustafa Kamalak
  Hüsamettin Korkutata

  İdamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan AKP milletvekilleri

  Dengir Mir Fırat,Sait Açba,Mahmut Göksu,Mehmet Özyol,Akif Gülle,Ismail Özgün,Mahfuz Güler,Zeki Ergezen
  Ismail Alptekin,Faruk Çelik,Mehmet Altan,Ertuğrul Yalçınbayır,Osman Aslan,Nurettin Aktaş,Tevhit Karakaya,Ali Er
  Abdülkadir Aksu,Mustafa Baş,Ali Coşkun,Hüseyin Kansu,Mehmet Ali Şahin,Nevzat Yalçıntaş
  Abdullah Gül-(Bir zamanların geçici Başbakanı idi),Salih Kapusuz,Mehmet Vecdi Gönül,Osman Pepe
  Remzi Çetin,Özkan Öksüz,Avni Doğan,Ali Sezal,Sabahattin Yıldız,Eyüp Fatsa,Musa Uzunkaya,Ahmet Nurettin Aydın
  Abdüllatif Şener,M.Ergün Dağcıoğlu,Yahya Akman,Zülfikar Izol,Maliki Ejder Arvas,Hüseyin Çelik,Ilyas Arslan
  Mehmet Çiçek,Ramazan Toprak,Kemal Albayrak,Abdullah Veli Seyda,Şükrü Ünal

  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan Bağımsızlar

  Cemil Çiçek,Numan Gültekin,Mehmet Ağar,Mail Büyükerman,Mustafa Yılmaz,Rıdvan Budak
  Zafer Güler,Mustafa Düz,M.Ali Irtemçelik,Ihsan Çabuk,H.Fehmi Konyalı

  Idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan ANAP milletvekilleri

  Mesut Yılmaz,Mehmet Ali Bilici,Musa Öztürk,Halil Ibrahim Özsoy,Yaşar Eryılmaz,Celal Esin,Nejat Arseven
  Birkan Erdal,Yücel Seçkiner,Cengiz Aydoğan,Cengiz Altınkaya,Yüksel Yalova,Edip Safder Gaydalı,Kenan Sönmez
  Beyhan Aslan,Nurettin Dilek,Abdülbaki Erdoğmuş,Seyit Haşim,Hamimi Sebğatullah Seydaoğlu,Evren Bulut
  I. Yaşar Dedelek,Mustafa Taşar,Mecit Pürüzbeyoğlu,Hakkı Oğuz,Aykut Levent Mıstıkoğlu
  Erkan Mumcu,R. Kazım Yücelen,Bülent Akarcalı,Ahat Andican,Aydın Ayaydın,Şamil Ayrım,Mehmet F. Fırat
  Ediz Hun,Yılmaz Karakoyunlu,Cavit Kavak,Emre Kocaoğlu,Nesrin Nas,Sühan Özkan,Şadan Tuzcu,Işın Çelebi
  Sümer Oral,Işılay Saygın,Rıfat Serdaroğlu,Ilhan Aküzüm,Murat Başesgioğlu,Cemal Özbilen
  Sefer Ekşi,Mehmet Keçeciler,Miraç Akdoğan,Ahmet Tevfik Özal,Ekrem Pakdemirli,Ali Doğan,Süleyman Çelebi
  Ömer Ertaş,Hasan Özyer,Erkan Kemaloğlu,Şükrü Yürür,Sefer Koçak,Ahmet Kabil,Mesut Ahmet Yılmaz,Ersin Taranoğlu
  Mehmet Çakar,Yaşar Topçu,Ali Kemal Başaran,Eyüp Cenap Gülpınar,Kamran Inan,Lütfullah Kayalar,Ataullah Hamidi
  Burhan Isen,M. Salih Yıldırım,Zeki Çakan,Ali Güner,Yaşar Okuyan  İdamın kaldırılmasına "ret" oyu kullanan tek parti olan MHP milletvekilleri

  Devlet Bahçeli,M. Metanet Çulhaoğlu,Ali Halaman,A. Fatin Özdemir,Recai Yıldırım
  Hasari Güler,Abdülkadir Akcan,Mehmet Telek,Nidai Seven,Adnan Uçaş,Mehmet ArslanKoray Aydın
  Şefkat Çetin,Sedat Çevik,Ali Işıklar,Abdurrahman Küçük,Hayrettin Özdemir,Mustafa Cihan Paçacı,Şevket Bülent Yahnici
  Osman Müderrisoglu,Tunca Toskay,Nesrin Ünal,Bekir Ongun,Orhan Bıçakçıoğlu,Ali Uzunırmak,Aydın Gökmen,
  Hüseyin Kalkan,Hüseyin Arabacı,Ibrahim Halil Oral,Ersoy Özcan,Süleyman Coşkuner,Burhan Orhan,Orhan Şen
  Hakkı Duran,Irfan Keleş,Salih Erbeyin,Ali Keskin,Mustafa Gül,Mihrali Aksu,Mücahit Himoğlu,Ismail Köse,Cezmi Polat
  Mehmet Ay,Ali Özdemir, Mehmet Hanifi Tiryaki,Mustafa Yaman,Bedri Yaşar,Süleyman Turan Çirkin,Mehmet Şandır
  Mehmet Nuri Tarhan,Osman Gazi Aksoy,Mustafa Zorlu,Yalçın Kaya,Hidayet Kılınç,Enis Öksüz,Cahit Tekelioğlu
  Ahmet Çakar,Mehmet Gül,Nazif Okumuş,Esat Öz,Bozkurt Yaşar Öztürk,Mehmet Pak,Mustafa Verkaya,Yusuf Kırkpınar
  Ahmet Kenan Tanrıkulu,Oktay Vural,Arslan Aydar,Mehmet Serdaroğlu,Sabahattin Çakmakoğlu,Hasan Basri Üstünbaş
  Ramazan Mirzaoğlu,Meral Akşener,Cumali Durmuş,Kemal Köse,Faruk Bal,Ali Gebeş,Mustafa Sait Gönen,Hasan Kaya
  Basri Coşkun,Namık Hakan Durhan,Hüseyin Akgül,Ali Serdengeçti,Mehmet Kaya,Nevzat Taner,Metin Ergun
  Ismail Çevik,Mükremin Taşkın,Mükerrem Levent,Cemal Enginyurt,Yener Yıldırım,Osman Fevzi Zihnioğlu
  Ahmet Aydın,Vedat Çınaroğlu,Hüsnü Yusuf Gökalp,Lütfü Ceylan,Reşat Doğru,Nail Çelebi,Muzaffer Çakmaklı
  Armağan Yılmaz,Ayhan Çevik,Ahmet Erol Ersoy,Mesut Türker,Şuayip Üşenmez,Ismail Hakkı Cerrahoğlu,Kürşat Eser
  Sadi Somuncuoğlu,Şaban Kardeş,Hasan Çalış,Osman Durmuş,Abbas Bozyel,Ilhami Yılmaz,Mehmet Nacar
  Birol Büyüköztürk,Mehmet Kundakçı,Müjdat Karayerli,Bekir Aksoy..

  Dış Link
  23/11/2016
 • 7-Dış Link den görebileceğiniz derneğin başkanıdır. Dış Link den inceleyip göreceğiniz gibi 2003 yılından bu yana seminer ve eğitimler düzenlemektedirler. Dış Link ile bu pazarı hüpletmektedirler.

  Her ne kadar seminerin içeriğinin doğu ve batı felsefelerinden oluşacağını söyleyen CİSED Genel Sekreteri Psk. Serap Güngör; " felsefeye ve psikolojiye gönül vermiş değerli halkımızı, ruh sağlığı profesyonellerini ve siz değerli medya mensuplarımızı seminerimize davet ediyoruz " desede böyle değildir.

  Sistem Amerika nın buhranlı yıllarında psikologlardan daha çok piyasa şeytanlarının psikiyatrik , psikolojik gibi dokunuşlarla ve işin içine psikolog ve psikiyatrlarıda katarak ortaya çıkardığı iktisadi bir modeldir. Sistem, buhranlı coğrafyalarda buhranlı insanların cinsel açmazlarını ve sorunlarını tartışacağı ve bu konuda bilgi edineceği gruplar oluşturarak, bu ördeklerin aynı zamanda tanışma ve kaynaşma ortak paydasına oturtulması prensibi ile hareket eder. ( bkz-fotoğraflar )

  Bu seminerler gelenlerin rahatça konaklayabilecekleri otel - tatil köyü gibi yerlerde yapılır ve 2-3 gün sürer. Bu kalınan yerlere blok müşteri taşıyan bir ticari model olduğu için oda fiyatları oldukça ucuzdur. Katılım parası alındıktan sonra bir ball room a toplanan buhranlı ördeklerin karşısına çıkan genelde yaşlı ve güven veren profilleri olan 2-3 allame ördeklere içinde cinsel öğeler ve ayrıntıların da olduğu bir sohbet-seans başlatır.

  Tabiatı ile cinsel öğelerle süslü bu sohbet süresinde ördekler tahrik olur ve ball room da testosterone tavan yapar. Bu arada salondaki erkek ve dişi ördekler etrafındaki karşı cinslerle verilen coffe - lunch break aralarında tanışıp kaynaşırlar. Bu tenefüslerde akşamın planları yapılır ve olaylar happy-end tadında gelişir. Zaten ticari model olarak bir çoğu aynı çatı altında farklı odalarda kalmaktadırlar.

  Katılımcılar desperate housewives, müzmin bakireler, yaşlılar- gençler, gay-lezbiyenler ve cinsel sapkınlar aralığında geniş bir yelpazeden oluşur. Bu aslında fonda bir teknik, bir ilim varmış gibi görünen muhteşem bir match-making yani çöpçatanlık müessesinden başka bir şey değildir.

  Bu tekniğin Türkiye nin 100 yıl ilerisinde modellenmiş halide ahanda buradadır... Dış Link
  24/11/2016
 • 8-Waaaaaaaayyyyyyyyy. İyi işmiş amk....Teşekkürler kimsen dostum.
  25/11/2016
 • 9-Ben ördek değilim, değilim.
  26/11/2016
 • 10-Amerika da bu seminerler araya serpiştirilmiş çok yakışıklı adamlar ve muhteşem hatunlarla süslenmiştir. Bunların tamamı konu mankenidir ve bu işten ciddi paralar kazanmaktadırlar.
  27/11/2016
 • Sence nasıl birisi ?
 • muhteşem 29
 • çok iyi 307
 • severim 860
 • yorum yok 1296
 • sevmiyorum 3032
 • Engellenen 105 adet.
 • Görüntülenme7574
Mehmet Cengiz Güleç
 • Sence nasıl birisi ?
 • muhteşem 29
 • çok iyi 307
 • severim 860
 • yorum yok 1296
 • sevmiyorum 3032
 • Engellenen 105 adet.
 • Görüntülenme7574